destynyrivera1130
destynyrivera1130 destynyrivera1130
  • 21-02-2020
  • Mathematics
contestada

Rebecca bought some snacks at the bulk food store. She scooped and
measured about one and a quarter of a pound of trail mix. The trail mix COSTS
$1.48 per pound. How much will the trail mix cost since she took more than one
whole pound?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-02-2020

Answer:

1.85

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Explain how water might have two different densities
what is th e best estimate for 5 1/9 - 1 5/6
Do genetically modified foods need stricter controls. Please explain your answer.
In each lung, there are __________ alveoli.
There are 4 pieces of rope that are 1 meter long .He cut each rope into fifths for a total of 20 fifths on all of the rope and now they want me to covert it int
why were the middle colonies called the bread colonies
Which enzyme is responsible for creating the covalent bonds that connect the sugar-phosphate backbone of the new DNA molecules?
Please answer this simple question !!!
Why did Andrew Jackson Deport the Native Americans
Swift foolishly boasts that his proposal to help end poverty will also encourage marriage and improve the quality of family life. Which phrase from this statem